רשלנות רפואית בטיפול אורתופדי

שברים ובעיות אורטופדיות מקשים מאוד על התפקוד היום יומי של החולים. מטרת הטיפול האורטופדי הוא לתקן פגמים מבניים במבנה השלד, אולם, ככל מקצוע רפואי קורה לעיתים שהטיפול הרפואי גורם ליותר נזק מתועלת ולעיתים באופן כזה שעשוי להותיר את המטופל/ת עם נזקים, לעיתים אף נזקים בלתי הפיכים. אמנם לא בכל מקרה שהטיפול הרפואי נכשל קיימת עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית, אך מקרים רבים של טיפולים אורתופדים מהווים סיבה טובה, לפחות לבירור עילת תביעה.

מקרה של אישה שסבלה מכאבי ברכיים ועברה ניתוח להחלפת שתי הברכיים במקביל, שלאחריו היא סבלה מכאבים חזקים יותר משהיו לה לפני הניתוח היווה בסיס לבדיקה מעמיקה. הבדיקה העלתה אבחון שגוי של מצבה שהוביל את המנתח, בניגוד להתוויה הרפואית המקובלת, לבצע בה ניתוח להחלפת הברכיים. עוד עלה כי האישה, שהפכה למוגבלת בתפקודה באופן משמעותי, עברה למעשה ניתוח כפול בניגוד לפרקטיקה המקובלת ותוך העמדתה בסיכון מיותר ויוצא דופן.

האמור באתר, כולל במאמרים המופיעים בו, נועד להשכלה כללית ואין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין או להסקת מסקנות משפטיות במקרה מסוים.
במקרה והנך סבור/ה שנגרם לך עוול במהלך טיפול רפואי, עליך לפנות לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי.

עו"ד יאיר סקלסקי
משרד עורכי דין יאיר ח. סקלסקי עוסק ברשלנות רפואית, משפט רפואי, זכויות החולה וניהול סיכונים. המשרד נותן ייצוג ייצוג אישי ומקצועי לתובעים ברשלנות רפואית, מכל רחבי הארץ, בעיקר כנגד מוסדות רפואיים ואף בקשר לזכויות וטיפולים רפואיים לישראלים ברחבי העולם. למידע נוסף לחץ כאן
לייעוץ השאירו פרטים

אתר זה מוגן באמצעות reCAPTCHA ובאמצעות מדיניות הפרטיות ומדיניות השירות של גוגל.

יש לכם שאלה
בנוגע לרשלנות רפואית?
אתם יכולים לשלוח לי הודעה בפורום רשלנות רפואית (הודעה אנונימית).
רשלנות רפואית
יצירת קשר
חושבים שחוויתם רשלנות רפואית?

השאירו פרטים

ונחזור אליכם בהקדם

אתר זה מוגן באמצעות reCAPTCHA ובאמצעות מדיניות הפרטיות ומדיניות השירות של גוגל.