רשלנות רפואית בטיפול בילדים

על אף שעולם רפואת הילדים כולל למעשה את כל תחומי הרפואה, מדובר בתחום ייחודי ויוצא דופן, משום שהמטופל העומד בפני הרופא הוא ילד צעיר, שהתהליכים הפיזיולוגים בגופו הם אחרים ומבנה גופו שונה. בנוסף הילד לא תמיד יודע לבטא עד תום את תלונותיו, לא יודע להסביר במדויק ממה הוא סובל ולפעמים הוא אף בגיל הרך שאינו מתקשר כלל. רופא ילדים חייב להיות ערני גם לתלונות שלא נאמרות במפורש, לבדוק את הילד פיזית, לדאוג לקבלת אנמנזה מפורטת ומלאה מההורים ובעיקר, אסור לו לרופא להמעיט או להתעלם מתלונות ההורים גם כאשר בדיקת הילד נראית לו תקינה לחלוטין.

בנוסף, כאשר נגרם לילד נזק במהלך טיפול רפואי, הכאב הוא אדיר והעלות של הטיפולים גדולה מאוד. הנזק העובדתי והמשפטי, במקרי רשלנות רפואית בילדים הוא גדול מאוד ומגיע לעיתים לכדי סכומים של מיליוני שקלים. כך כאשר פעוט נפטר כתוצאה מטיפול שבוצע בו למרות שהרופא לא הכיר את המכשור הרפואי וכלל לא עשה כאלה פרוצדורות קודם לכן, או כאשר ילד התעורר מניתוח גב עם פגיעה נוירולוגית ולא נשלח בזמן לביצוע בדיקת CT, מה שהותיר אותו נכה וכאוב לכל החיים.

האמור באתר, כולל במאמרים המופיעים בו, נועד להשכלה כללית ואין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין או להסקת מסקנות משפטיות במקרה מסוים.
במקרה והנך סבור/ה שנגרם לך עוול במהלך טיפול רפואי, עליך לפנות לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי.

עו"ד יאיר סקלסקי
משרד עורכי דין יאיר ח. סקלסקי עוסק ברשלנות רפואית, משפט רפואי, זכויות החולה וניהול סיכונים. המשרד נותן ייצוג ייצוג אישי ומקצועי לתובעים ברשלנות רפואית, מכל רחבי הארץ, בעיקר כנגד מוסדות רפואיים ואף בקשר לזכויות וטיפולים רפואיים לישראלים ברחבי העולם. למידע נוסף לחץ כאן
לייעוץ השאירו פרטים

אתר זה מוגן באמצעות reCAPTCHA ובאמצעות מדיניות הפרטיות ומדיניות השירות של גוגל.

יש לכם שאלה
בנוגע לרשלנות רפואית?
אתם יכולים לשלוח לי הודעה בפורום רשלנות רפואית (הודעה אנונימית).
רשלנות רפואית
יצירת קשר
חושבים שחוויתם רשלנות רפואית?

השאירו פרטים

ונחזור אליכם בהקדם

אתר זה מוגן באמצעות reCAPTCHA ובאמצעות מדיניות הפרטיות ומדיניות השירות של גוגל.