רשלנות רפואית במעבדה פתולוגית

למעבדה הפתולוגית חלק קריטי בטיפול הרפואי שכן הן נוטלות חלק בתהליך האבחנה וזיהוי המחלה. שגיאה בפענוח פתולוגי, טעות בזיהוי, החלפה בין בדיקות וזיהום של הבדיקה, אלו הן תופעות חמורות בצורה יוצאת דופן אשר עשויות לגרום לנזקים משמעותיים ובלתי הפיכים למטופלים. התרשלות בתהליך הבדיקה הוא חמור במיוחד מאחר ומדובר במקרים שאירעו למרות בקרה ופיקוח, בתהליך מעבדתי נטול לחצים ורגשות או כל תחושת חירום אחרת.

כך, מקרה שבו אישה צעירה שהחלימה מסרטן שד, נאלצה להתבשר שהסרטן חזר לה ולעבור כריתה של השדיים, רק כי מישהו במעבדה החליף בין הבדיקה שלה לבדיקה של חולה אחרת. מדובר במקרה חמור במיוחד שזכה להתייחסות מתאימה, הן בבית החולים והן בבית המשפט.

מקרה אחר, שבו במעבדה לסווג רקמות נקבע כי פלוני הוא אביו של ילד וכתוצאה מכך הוא חב לו חובות מוסריות וכלכליות לאורך שנים, רק משום שעובד מעבדה שגה בהצבת המספרים בנוסחה הסטטיסטית, הוביל לפיצוי משמעותי ולבחינה מעמיקה של התהליכים במעבדה.

האמור באתר, כולל במאמרים המופיעים בו, נועד להשכלה כללית ואין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי עם עורך דין או להסקת מסקנות משפטיות במקרה מסוים.
במקרה והנך סבור/ה שנגרם לך עוול במהלך טיפול רפואי, עליך לפנות לקבלת ייעוץ משפטי ספציפי.

עו"ד יאיר סקלסקי
משרד עורכי דין יאיר ח. סקלסקי עוסק ברשלנות רפואית, משפט רפואי, זכויות החולה וניהול סיכונים. המשרד נותן ייצוג ייצוג אישי ומקצועי לתובעים ברשלנות רפואית, מכל רחבי הארץ, בעיקר כנגד מוסדות רפואיים ואף בקשר לזכויות וטיפולים רפואיים לישראלים ברחבי העולם. למידע נוסף לחץ כאן
לייעוץ השאירו פרטים

אתר זה מוגן באמצעות reCAPTCHA ובאמצעות מדיניות הפרטיות ומדיניות השירות של גוגל.

יש לכם שאלה
בנוגע לרשלנות רפואית?
אתם יכולים לשלוח לי הודעה בפורום רשלנות רפואית (הודעה אנונימית).
רשלנות רפואית
יצירת קשר
חושבים שחוויתם רשלנות רפואית?

השאירו פרטים

ונחזור אליכם בהקדם

אתר זה מוגן באמצעות reCAPTCHA ובאמצעות מדיניות הפרטיות ומדיניות השירות של גוגל.